Meistä

Voittajan otteet & superinhimillisyys

Voittajan otteet ja superinhimillisyys ovat arvojamme, jotka ohjaavat tekemistämme. Tarvitaan poikkeuksellisia tekoja, asennetta, halua, kiinnostuneisuutta sekä aktiivisuutta päästäksemme kovaan tavoitteeseemme – ilmastonmuutoksen pysäyttämiseen kannattavasti. Edistämme suurempaa etua, emme vain omaamme, itseämme jatkuvasti haastaen ja uusia ratkaisuja löytäen. 

Kysyttävää tiimistä tai osaamisestamme?

Tiimimme

Eero Oksanen

Toimitusjohtaja
eero@forus.fi

Executive Assistant
Outi Iltanen
+358 40 564 1604

Taina Hyppölä

Chief Development Officer
+358 41 548 0639
taina@forus.fi

Olli Vehmasto

CFO
+358 40 035 6641
olli@forus.fi

Mikael Marisa

Consultant
+358 40 838 8259
mikael@forus.fi

Antti Korhonen

Partner, Real Estate Specialist
+358 44 077 1358
antti@forus.fi

Julius Maylett

Project Manager
+358 40 187 6408 
julius@forus.fi

Christian Kumpula

Project Manager
+358 50 306 6053 
christian@forus.fi

Matti Jaskari

Project Manager
+358 40 069 4038
matti@forus.fi

Arto Ylönen

Project Manager
+358 40 648 1833
arto@forus.fi

Roope Rauta

Project Engineer
+358 40 013 7372
roope@forus.fi

Jenny Hölttä

Project Manager
+358 50 529 3429
jenny@forus.fi

Antti Inkinen

Project Engineer
+358 44 279 0990
antti@forus.fi

Santeri Kärkkäinen

Assistant 
+358 45 890 3866
santeri@forus.fi

Outi Iltanen

Executive Assistant 
+358 40 564 1604
outi@forus.fi

Ilmastoneutraali tulevaisuus vaatii onnistuakseen päättäväisiä toimijoita, suunnannäyttäjiä ja tinkimätöntä tekemistä yhteisen tavoitteen eteen. Forus Oy on mukana rakentamassa hiilineutraalia tulevaisuutta.

Hiilineutraali maailma on vauras

Meille ilmastonmuutoksen pysäyttäminen on myös taloudellisessa mielessä välttämätöntä. Hiilineutraali maailma on paljon vauraampi kuin edes nykyinen fossiilitalous, saati sitten ilmastonmuutoksen runtelema maailma. Valittujen toimenpiteiden pitää kuitenkin olla järkeviä ja niiden kannattavuus tulee optimoida. IRENAN (International Renewable Energy Agency) mukaan 100 000 MRD € tulee investoida muutokseen. Näitä varoja ei saada liikkeelle ilman tuottoa asiakkaille ja sijoittajille. Ilman säästöjä vastuullisuus on vastuutonta.